Nezařazené

Itálie – Řím

Každý správný cestovatel by měl navštívit většinu hlavních měst Evropy. Mezi jedno z nejskvostnějších a nejstarších patří italské hlavní město Řím. Tohle Věčné město, jak se mu přezdívá, se stalo významným již před staletími, jelikož kvetlo svou kulturou, architekturou a vzděláním.

Doprava

I já měla to štěstí a mohla jsem se vypravit se svým přítelem do tohoto skvostného města. Nemáme rádi autobusy, a tak jsme se rozhodli letět. Letěli jsme se společností ČSA, která se o nás skvěle starala. Jediná má výtka k ČSA je, že nám polámali kufry a my z nich měli na zpáteční cestě spíše tašky. Museli jsme přesvědčovat kontrolu u odbavování, že opravdu tyto kufry jsou určené do letadla.

Ubytování

Jelikož jsme výpravu do hlavního města Itálie podnikali bez cestovní kanceláře, tak jsme si museli sami zařídit ubytování, dopravu a plán památek, které chceme vidět. Z počátku tyto úkoly vypadaly složitě, ale později se ukázalo, že naplánovat si krásnou dovolenou v Římě není velký problém. Byli jsme ubytování v malém, ale útulném pokoji s krásným výhledem na zeleň, což bylo v tomto zastavěném městě poněkud neobvyklé.

Památky

Každý den, který jsme ve Věčném městě strávili, jsme navštěvovali památky. Mezi nejkrásnější památky bych zařadila fontánu Di Trevi a Koloseum. U fontány naleznete v turistickém období vždy spousty lidí. Pokud se do Říma vydáte v létě, tak vám jistě bude horko. Je strašný pohled na litry tekoucí vlažné vody, která by vás mohla ochladit, ale vy si nesmíte v této fontáně smočit ani prst, jinak zaplatíte drahou pokutu.

Pojem Koloseum zná snad každý. Staří Římané zde pořádali boje s gladiátory, nynější Římané by rádi Koloseum zrekonstruovali a vytvořili z něj fotbalový stadion. Památkáři se naštěstí s jejich názory neshodují.

Kouzelná atmosféra

Nikomu, kdo miluje památky, by tohle město nemělo ujít. Pokud máte raději zálibu v romantických procházkách, tak noční Řím je k nim jako stvořený. Tisíce světel vytvoří tu nejkouzelnější atmosféru. 


 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*