Nezařazené

Horolezení, Itálie a Val di Fiemme

Kvalitní horolezení ve Val di Fiemme

Když jsme se dozvěděli o zájezdě do Val di Fiemme, ihned jsme se podívali na internet a přečetli si více informací. Po chvilce bylo jasné, že další týden budeme trávit v Itálii, přesněji ve Val di Fiemme.

Na tuhle dovolenou jsme se těšili opravdu hodně dlouho, až konečně vypneme, odreagujeme se a necháme všechny problémy doma. Problémy budou doma a my si budeme užívat dovolenou v Itálii, ve středisku Val di Fiemme, kde je horolezení jedna báseň. Vše bylo připraveno k odjezdu, nebyl sebemenší problém vyrazit. Jedeme!

Val di Fiemme (německy Fleimstal) je údolí v severní Itálii v autonomní oblasti Trentino-Alto Adige. Nachází se na pomyslné hranici dvou horských celků. Z jihu obepínají dolinu Fleimstalské Alpy a ze severu masiv Latemar v Dolomitech. Údolím protékářeka Avisio.

hory, horolezectví

Hned první den, po tom co jsme se ubytovali jsme šli všichni okouknout skály. Všechno vypadalo, že hraje s námi. Počasí bylo dokonalé, naprosté bezvětří, které je pro nás hodně důležité. Hurá, hned další den se pude na skály. Budeme lézt všude možně, zažijeme spousty krásných zážitků a získáme nespočet fotek, které se nám otevřou jen když vylezeme až na vrcholek hory, které před námi ještě pokořena nebyla. Vše bylo parádní a já se moc těšil na další a další dny, kdy se budu cítit jako pták. Budu lézt po skále, naprosto dokonale si odpočinu, odreaguji se od uspěchaného života. Horolezení v Itálii ve známém středisku Val di Fiemme jsem si maximálně užil a už se těším, až vyzkouším další střediska.
Třeba i jako cyklista.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*