Nezařazené

Holandsko

Holandsko alias Ráj pro milovníky pohody

Většina lidí si pod zemí jako je Holandsko vybaví drahou dovolenou. I proto jsem odmítal jet do Holandska na dovolenou, ale to bych udělal chybu! Holandsko má po celé zemi zákaz držení marihuany, kromě licencovaných tzv. coffee – shopů (Kaváren), které mohou podávat marihuanu zamíchanou s tabákem ve formě cigarety.

Hned první den po ubytování jsme navštívili Muzeum Jana Amose Komenského v Naardenu. Opravdu mohu doporučit. Čekají vás zde obrazy, které přemítají konec života J.A.K a naleznete zde i video-projekci, která rekapituluje celý jeho život.

I když nemáte děti, doporučuji navštívit zoologickou zahradu se safari parkem tzv. Burgers Zoo. Hlavně díky mořskému světu, který se rozkládá na ploše 45 ha a svojí rozlohou a rozmanitostí podmořského světa je největší v Evropě. V této zoologické/safari naleznete přes 3000 druhů zvířat.

Další destinací k navštívení, jsou určitě farmy na výrobu sýrů. Nejlepší a nejznámější z nich se jmenuje Alida Hoeve. Celý proces výroby sýra je přístupný k nahlédnutí návštěvníkům. Jako poslední farma v Holandsku vyrábí pravý Edamský sýr a Goudu. Na konci prohlídky každý návštěvník dostane sýr a možnost koupit si za 50 % slevu vybrané druhy sýrů. To mě velice potěšilo a domů jsem si odvezl tři kola pravého sýra Goudu.

Poslední den našeho pobytu jsme navštívili vyhlídkovou věž Euromast, která měří 185 metrů a nabízí úchvatný pohled na Rotterdam.

V Holansku jsme prožili s přítelkyní nezapomenutelnou dovolenou. Mohu všem jedině doporučit!
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*