Nezařazené

Holandsko – země plná barev

Země plná barev a vůní

Do Holandska (Nizozemí) jsme jeli s kamarádem, za prací, ale také za zábavou a poznáním nového kraje, nového města a nových zvyků. Musím osobně říci, že Amsterodam a vlastně i celé Holandsko je plné barev a dokonalých vůní.Holansko

Holandsko (nizozemsky Holland) je název středozápadní části a historického území Nizozemska, který se často (a ne správně) používá pro označení celého státu. Dnešní Holandsko tvoří dvě provincie: Severní Holandsko (Noord-Holland) a Jižní Holandsko (Zuid-Holland), které vznikly v roce 1840. Již v době Nizozemské republiky tvořilo Holandsko politické, ekonomické i kulturní centrum, v Holandsku se nachází nejvýznamnější města a přístavy, např. Amsterdam, Rotterdam, Haag, Delft atd.

Ubytovali jsme se v našem apartmánu a šli si okamžitě prohlédnout hlavní město Holandska, tedy město Amsterodam. Podle mého je to velice hezké a krásně uspořádané město. Všude je zeleň, louky, lavičky v parku, kde posedávají lidé. Lidé v Holandsku žijí takovým pohodlným a neuspěchaným životem. Připadá mi to, jako kdyby měli v Holandsku den dlouhý alespoň padesát hodin. Nikdo se nikam nežene, pěkně pomalu a v klidu. A když říkám město plné barev a vůní? Ano! Nemyslím Tím coffee shopy, kde je povoleno kouřit marihuanu, ale symbol celého Holandska – tulipány. Všude jich je plno. Krásně barevné a voňavé tulipány dodávají elegantní šmrnc už tak krásnému městu jakým Amsterodam je.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*