Nezařazené

Havajské ostrovy

Havaj – matka surfování a tance hula

Havajské ostrovy, které jsou opravdu legendární.

Díváte se na moře s dokonalými vlnami. Na pláži tancují spoře oděné dívky oblíbený tanec hula a vedle nich se tyčí malinkatý bar, který vám připraví zdravé koktejly a nějaké to občerstvení. Vy si jen lehnete na deku na pláži a vychutnáváte si dokonalou atmosféru. Ano i to můžete začít na Havajských ostrovech.

Kauai

Nejsevernější, ale také nejstarší ostrov celého Havajského souostroví se pyšní hlavně divokou faunou a florou. Kdo miluje outdoorové aktivity pak nalezne na tomto ostrově vše, po čem mu srdce touží. Za navštívení rozhodně stojí vysoké útesy Napali Coast, na které se můžete podívat pouze vyhlídkovou lodí. Pokud se zde dáte podél pobřeží, naskytne se vám nádherný pohled na tisíce vodopádů ústících do hlubokých údolí, nebo na nádherné kaňony. Pro milovníky zlatého písku alias pláží, mám dobrou zprávu. Nejkrásnější destinace je Kokosové pobřeží, které je vyhlášeno svojí krásou a jedná se o jedno z nekrásnějších míst na celém Havaji.

Oahu

Tento ostrov nemůžete minout, protože se na něm nachází hlavní město Havaje Honolulu. Jedná se o největší centrum zábavy a kultury na celém Havaji, což je logické.

Další možností, odkud můžete znát Oahu je z filmu Pearl Harbor. Pro milovníky historie je na počest obětem Japonského bombardování v roce 1941 zřízeno obrovské muzeum, které vám naskytne děsivé obrazy minulosti. Můžete také uctít památku obětem tím, že na velký pomník umístíte květinu, nebo svíčku.

Oahu se pyšní titulem „ráje surfařů“. Surfaři hlavně v zimě rádi „chytají“ vysoké vlny na Severním cípu ostrova. Pro surfařové začátečníky Oahu nabízí velkou možnost, jak se v surfování zdokonalit a hlavně si neublížit. Pro všechny začátečníky je zřízena pláž Waikiki Beach, kde na každém kroku najdete instruktora, který vám za malý obnos vysvětlí jak správně surfovat a poté co mu ukážete, co už umíte, vám poradí jak a co zlepšit.

Velký ostrov

Velký ostrov dostal jméno díky faktu, že je větší než všechny ostatní dohromady. Nalézá se zde jedenáct klimatických pásů z celkových třinácti, které na zeměkouli existují. Jednoduše řečeno zde naleznete jak písečné pláže, tak zasněžené vrcholky pobřeží. Teplota se tu mění opravdu s každým kilometrem. Pokud hledáte netradiční zážitek, velké vulkány a hlavně nádhernou a ničím nedotčenou přírodu, pak tento ostrov rozhodně navštivte.

Havajské ostrovy jsou rájem pro každého turistu, protože každý zde najde svoje přání. Od samotářských míst, po přelidněné. Od pláží, po sněhové vrcholky hor. Jednoduše řečeno vše co hledáte, Havajské ostrovy pro vás mají. Neváhejte! Běžná dovolená vás vyjde maximálně na padesát pět tisíc.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*