Nezařazené

Francie – Paříž

Tak nádherný, tak sladký je život na břehu Seiny, ve městě Paříži. Napsal slavný spisovatel Heinrich Heine, který již v 19. století věděl, že žádné jiné evropské město není tak obdivováno jako Paříž.
 

Doprava

Do města plné bulvárů jsme s přítelem vyrazili letecky, tento způsob dopravy je sice dražší, ale nejrychlejší a hlavně nejpohodlnější. Největší plus letecké dopravy je však ten, že si město prohlédnete i ze vzduchu, což je nevídaná podívaná. Po Paříži jsme se jednoduše dopravovali metrem, tramvají nebo autobusem. Bylo výhodné pořídit si legitimaci Carte Orange, která se pak nabíjí. K zřízení této legitimace jsme potřebovali pasovou fotku.
 

Ubytování

Najít ubytování v Paříži je snadné, hotely jsou snad na každém kroku. Při výběru bude asi rozhodovat hodně cena, v tomto městě naleznete spousty drahých a luxusních hotelů, ale taky i méně luxusní a levnější.

Památky

Paříž má neskutečné množství památek, kaváren a butiků. Mezi nejznámější památky, které jsme i my navštívili, patří Eiffelova věž, která má 320 metrů a při svém vzniku byla nejvyšší stavbou na světě. U Eiffelové věže jsme nalezly dvě fronty, jedna byla dlouhá a druhá krátká. Nechápali jsme, proč jsou dvě, při bližším pozorování jsme zjistili, že dlouhá byla na výtah a krátká na schody.

Pokud jste příznivci umění, tak nesmíte zapomenout navštívit galerii Louvre, ve které se nachází více jak 400 000 uměleckých děl. Jakmile jsme si prohlédli díla jako je například Mona Lisa, tak jsme se vydali na náměstí revoluce, kde bylo popravených více jak , mezi nimi i královna Marie Antoinetta.

Každý návštěvník Paříže by měl ochutnat speciality, které město nabízí. Můžete si vybírat z mnoha mořských plodů, jako jsou ústřice, ryby, kaviár anebo si můžete dát i žebírka či jelítka. Každý kdo má rád pivo, tak by neměl zapomenout navštívit pivnici La Coupole.
 

Procházky

Paříž patří mezi nejkrásnější města světa, a pokud si ji chcete naplno užít, tak byste neměli zapomenout na noční procházku, nádherně osvětlenou Paříží, která by měla vést kolem Eiffelovy věžě.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*