Nezařazené

Francie – Nice

Francouzské město Nice je typické svým luxusem, čistě modrým mořem a zářícím sluncem. V tomto městě si najde každý cestovatel to své, dlouhé promenády, krásné parky, pláže a moře, muzea, moderní architektura a samozřejmě také historie.

Luxus

Nice je město bohatých, kterým je dopřán náležitý luxus. Sjíždějí se zde zbohatlicí z celého světa, aby si užili luxusních hotelů, které mají výhled na moře.

 

Mezi nejluxusnější hotely v Nice patří hotel Negresco, který zaujme svým exteriérem a interiérem vyrazí dech. Křišťálové lustry, masivní a starožitný dřevěný nábytek, vázy s květinami a příjemná obsluha je v tomto hotelu snad na každém kroku. Návštěvníci hotelu si mohou zacvičit v malých posilovnách anebo si dát odpolední oddech ve společenských místnostech. Hotel se nachází přímo na pohádkové promenádě des Anglais a nedaleko obchodních center.

Jídlo

V celém městě naleznete spousty kavárniček a malých líbezných restaurací, které nabízejí skvělé labužnické pochoutky. Mezi místní speciality patří špikovaná drůbež, treska a socca, což jsou chlebové placky z hrachové mouky. V Nice naleznete také spousty cukráren, které nabízejí nejrůznější koláče a dorty. Pokud jste příznivci zmrzliny, tak nezapomeňte navštívit cukrárnu na Place Rossetti, která nabízí 90 druhů zmrzliny. Jestli jste spíše na dary moře, tak navštivte rybí trh na Place St. Fracois, kde naleznete snad všechny druhy ryb.

 

Parc Floral Phoenix

Město Nice je všude zdobené květinami a stromy, ale rozhodně nesmíte při návštěvně Nice zapomenout na botanickou zahradu Parc Floral Phoenix. Tato zahrada má květinovou výzdobu uspořádanou podle různých témat. Naleznete zde i největší skleníky v Evropě, ve kterých naleznete sedm tropických zahrad, ve kterých naleznete nejvzácnější tropické rostliny.

Pro každého něco

V Nice naleznete celou řadu muzeí, například muzeum moderního umění Matissovo muzeum. Nice je kopcovitá krajina, a jestli rádi chodíte na procházky, tak bude jistě spokojeni. V noci se vám naskytne krásný výhled na osvětlené město snad z každého vrcholu. Pokud se raději sluníte u moře, tak krásná modrá zátoka bude pro vás to pravé.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*