Nezařazené

Francie – Lyon

Lyon město, které je proslulé svým jídlem. Všichni labužníci světa, nejsou správnými labužníky, dokud neochutnají lyonskou kuchyni. Toto půvabné a hlavně chutné město se nachází v jihovýchodní části Francie, na soutoku řek Rhôny a Saôny. Město je důležitým mezinárodním veletrhem, ale oplývá i svou vzdělaností a to třemi univerzitami.

Doprava

Do Lyonu se dá dostat v podstatě jakkoliv, jen pěšky by vám to trvalo déle. K dispozici máte vlaky, autobusy, auta a letadla. Po městě se můžete pohybovat autem nebo autobusem. Tyto způsoby dopravy jsou rychlé, ale pokud máte zájem o architekturu, tak byste měli do uliček města vyrazit pěšky. Centrum města je starobylé a skutečnou raritou, jelikož naleznete mnoho částečně zastřešených průchodů, které působí velmi radostně a dobrodružně. 
 

Ubytování

Na okraji města naleznete obyčejnější hotely, ale pokud máte dostatek peněz a pobyt v Lyonu si chcete dostatečně užít, tak se ubytujte v hotelu La Tour Rose, který je známý svou vynikající restaurací. Jestli chcete zažít něco neobyčejného, tak v neděli ráno navštivte trh Saint – Antoine, mnoho restaurací zde nakupuje opravdu čerstvé jídlo. Při průchodu trhem ucítíte nejrůznější lákavé vůně, které vás zaujmou, a vy budete celé dopoledne hledat stánek, ze kterého vůně vychází.

Památky

Lyonu naleznete spousty elegantních uliček, které vedou ke krásným domům, ale také k chudší čtvrti města. Pokud se rozhodnete prozkoumávat zákoutí Lyonu, tak si nezapomeňte pořídit mapu.

Mezi pozoruhodné památky patří katedrála sv. Jana, kterou trvalo postavit více jak 300 let. Díky dlouhé době stavby se na architektuře katedrály podepsaly různé styly a slohy jako je například románská a gotická architektura.

V Lyonu naleznete také spousty náměstí, která působí velkolepým dojmem. Na těchto náměstích sídlí hromada muzeí, která se velmi často srovnávají s muzei pařížskými. Pokud jste příznivci například zbraní, tak nezapomeňte navštívit Galořímské muzeum, které se pyšní velkou sbírkou zbraní, soch a klenotů.

Na své si v Lyonu přijdou i příznivci archeologie, kteří si mohou prohlédnout římský amfiteátr, nalezený při vykopávkách v kopci Fourvière.

Město labužníků se pyšní svým jídlem, ale také dobrým pitím. Můžete zde ochutnat spousty ovocných vín a zkusit určit, jaké všechny ingredience se ve víně nacházejí. Správnou skladbu vína vám samozřejmě řekne obsluha v jakékoliv restauraci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*