Nezařazené

Fotbalový zážitek v Madridu

Madrid a fotbalové zákoutí

Musím říci, že Madrid je opravdu krásné město. Po příjezdu autem do Madridu jsme se ubytovali a důkladně si město prohlédli. Hlavně jsme se ujistili, kde se nachází stadion, kde se bude odehrávat finále ligy mistrů, do které se probojoval i nás nejoblíbenější fotbalový tým – Real Madrid. Vše jsme si ujistili, našli a už se moc těšili na slibovaný zápas.

Madrid je hlavním městem Španělska, leží ve středu země. Má přes 3 milióny obyvatel, je též hlavním městem stejnojmenné provincie, která je současně jedním ze 17 autonomních společenství Španělska. V madridské aglomeraci žije více než 5 miliónů obyvatel.

Madrid památky

Nastala hodina „h“ a my byli na cestě ke stadionu. Bouřlivá atmosféra fanoušků byla na obou stranách. Těšil jsem se jako malý kluk, až nás konečně vypustí na stadion, najdu svojí řadu, svojí sedačku a konečně si sednu a budu si vychutnávat fotbalové utkání, na které jsem se tolik těšil. V jeden den se Madrid proměnil v jedno velké fotbalové město. Všude vlajky, všude krámky s prodejem dresů a drobných suvenýrů – samozřejmě se znakem fotbalového týmu Real Madrid. Úvod zápasu španělského týmu začal podle mých představ a po prvním poločase vedl můj oblíbený tým Real Madrid 2:0. Po druhé půlce byl stav 2:1 a Madrid vyhrál.
Slavilo se, slavilo se dlouze, ulice se proměnili v jednu velkou slávu. Slavilo se až do rána. Kdo zde nebyl, nemůže pochopit. Pokud chcete zažít jedinečný a nezapomenutelný fotbalový zážitek, rozhodně doporučuji fotbalové utkání španělského fotbalového týmu Real Madrid. Je to opravdu balet.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*