Nezařazené

Exotika Kanárské ostrovy

Luxus i poznání na Kanárských ostrovech

Celý nedočkavý jsem stanul před hotelem, jenž patří k vůbec nejluxusnějším na ostrově Tenerife. Dovolenou jsem si náležitě užíval – relaxoval jsem u bazénu, ochutnával exotické koktejly a chytal bronz na ostrém slunci. Po pár dnech strávených v hotelu jsem si začal pohrávat s myšlenkou, že bych se mohl vydat na malou prohlídku ostrova Tenerife, který patří k vyhledávaným destinacím na Kanárských ostrovech. Mojí první zastávkou byl zábavní park, jenž lákal návštěvníky na atrakce jako je delfinárium, akvárium s dravými žraloky či vystoupení cvičených papoušků. Druhý den jsem se rozhodnul zasvětit sportu. Ostrov je totiž jako dělaný pro turisty všech náročností.

Vydal jsem se tedy do jednoho z přírodních parků, jenž nabízí mnoho atraktivit. Jako milovník přírody jsem si to v parku opravdu užil. Tenerife je zkrátka lákavé místo, plné zajímavých zákoutí, stojících za shlédnutí.

Kanárské ostrovy je autonomní společenství Španělska a souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Název je odvozen z latinského označení pro psa: „canis“, protože tyto ostrovy byly podle legendy hlídány obrovskými psy.

Příroda je na ostrovech velmi pestrá, nechybí zde sopečná „měsíční“ krajina, palmové oázy, ani písečné duny. Na plážích bývá kromě klasického světlého písku i písek černý.

Nomádská dovolená na kanárech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*