Nezařazené

Exotická dovolená v Mexiku

Mexiko nabízí jak bohatou kulturu, tak výborné počasí, pláže, nebo také zasněžené hory a pouště.

Rozmanitá dovolená v Mexiku

Mexiko je velice proslavené hlavně svojí nabídkou exotiky. V tomto malém zázraku přírody si každý turista přijde na své. Máte rádi hory? Pak vás Mexiko uspokojí. Máte rádi pouště, nebo krásné písčité pláže a křišťálově čisté moře? Pak také v Mexiku najdete to, co chcete.

Mexické pláže

Nejznámější pláže se nacházejí v oblasti Baja California. Nejznámějšími a nejkrásnějšími středisky jsou Mulegé a Loreto. Pokud nemáte rádi přílišné lenošení u moře, můžete vyrazit na krásné safari s pozorováním velryb.

Mám tu radostnou zprávu i pro milovníky surfování. Mexiko pro vás skrývá dvě města, která surfováním přímo žijí a to Sayuita a Barra de Nexpa. Pokud nemáte surf, tak si ho můžete samozřejmě půjčit v jedné z mnoha tamních půjčoven.

Po stopách Mayské civilizace

Pokud milujete starou kulturu a Maye obzvláště, pak nesmíte propásnout tyto místa, na kterých dřív žili Mayové. Zejména: Palengue, Uxmal, Chichén Itzá a Tulum.

V případě, že vás Mayové moc neokouzlili, pak další skvělá kulturní místa v sobě skrývá Mexico city. Mimo zachovaného centra, které je památkou ještě z dob, kdy Mexiko byla kolonie Španělska, zde naleznete i moderní Mexickou architekturu. Nesmějí samozřejmě chybět i některá tematická muzea.

Exotická fauna

V Mexiku najdeme i velké množství exotických zvířat. V národním parku Sian Ka’an, který se nachází na jihovýchodě mexického pobřeží, můžete spatřit opice, krokodýly, tapíry, pumy i dokonce jaguáry.

Máte rádi exotickou přírodu a hlavně hodně možností pro „vyblbnutí“ vaší fantazie? Pak neváhejte! Mexiko čeká právě na vás.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*