Nezařazené

Exotická dovolená? Jedině v Nauru!

Nauru je jedním z nejmenších nezávislých států na světě. Jedná se o korálový ostrůvek ležící těsně pod rovníkem v jihozápadním Tichomoří. Většina obyvatel Nauru žije na pobřeží, podél nějž se táhne pás úrodné půdy. Ti, co neobdělávají pole, se starají o turisty, kteří sem v přiměřeném množství přilétají celoročně. Protože je Nauru pro obyvatele Evropy neznámým státem, nenaleznete zde mnoho turistů a díky tomu můžete mít obrovské soukromí, které nikde jinde nenajdete.

Téměř celý zbytek ostrova tvoří náhorní plošina, která kdysi obsahovala velká ložiska fosfátů, cenného zdroje pro výrobu hnojiv. Až do objevu fosfátů na počátku 20. století vedli obyvatelé Nauru poklidný život. Pěstovali potraviny pro svou vlastní potřebu a chovali ryby v mělkých lagunách. Od té doby uplynulo již necelých sto let těžby fosfátů, díky níž se velká část ostrova proměnila v poušť, která ovšem fascinuje turisty.

Díky těžbě fosfátů jsou obyvatelé Nauru velmi bohatí, a proto začali stavět luxusní hotely, které nabízejí pro turisty opravdový ráj na zemi. Protože je fosfátu již v zemi málo, nemusíte se bát, že by těžba nějakým způsobem ovlivnila klidný průběh vaší dovolené. Vše, čím tato země disponuje, je okouzlující a opravdu tento malinkatý stát mohu pro dovolenou doporučit.

Mimo aktivit na souši můžete prozkoumat i oceánský život. Protože se jedná o korálový ostrůvek, naleznete v lagunách opravdu překrásné korálové útesy, které dojmou kohokoliv!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*