Nezařazené

Egyptský apartmán

Střešní apartmán

Tentokrát jsem se vydal do Káhiry, hlavního města Egypt. Toužil jsem poznat jeho pravou atmosféru a život místních lidí a tak jsem se rozhodl, najít si ubytování přímo na místě, až po příjezdu. Vydal jsem se tedy s mapou v ruce vstříc ulicím Káhiry hledat vhodné místo, kam bych mohl složit hlavu. Jako turisty si vás místní lidé všimnou hned a tak jsem ani já neměl o nabídky nouzi. Nakonec se mi dostalo luxusního střešního apartmánu, za pouhé dva dolary. V Káhiře je téměř nemožné setkat se s deštěm, tak jsem kývl na nabídku ubytování na střeše, jednoho z hostelů. Kromě skromné postele, nabízel tento „apartmán“ luxusní výhled na celé město a já tak mohl vnímat jeho ruch. A ruch je to pořádný, po setmění totiž celá Káhira ožila a probudila se do života.

Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe (malou částí též v Asii), ležící na Nilu. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu ho omývají vody Středozemního moře (arabsky البحر الأبيض المتوسط al-bahhr al-abyadd al-mutawasitt), z východu pak Rudé moře (arabsky البحر الأحمر al-bahhr al-ahhmar).

Ačkoliv jsem v Káhiře navštívil mnoho zajímavých míst, jako je citadela, místní trh či muzeum, můj střešní apartmán patřil k největším zážitkům. Usínat s hvězdami nad hlavou je opravdu nezapomenutelný pocit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*