Nezařazené

Dva dny v ráji sportovců ve Vancouveru

Zimní Olympijské hry ve Vancouveru

S kamarády jsem veliký příznivce hokeje, takže jsem pro nás vybral termín pobytu přesně tak, abychom viděli utkání České Republiky proti Rusku.

Po příletu do Vancouveru jsme se prodírali davy a davy lidí různé národnosti, kterým se také zachtělo poznat olympijské hry na „vlastní kůži“. Díky kamarádovi, který bydlí přímo ve Vancouveru a zamluvil nám lístky, jsme mohli hned vyrazit do nádherné hokejové haly „Canada Hockey Place“, která se nachází skoro v centru Vancouveru a pojme až devatenáct tisíc diváků. Ještě před samotným zápasem, jsme se stavili na tamních záchodech a pomalovali jsme se českými vlajkami.

V nádherné hale bylo méně lidí, než jsem očekával, ale i přesto jsme někdy vykouzlili opravdu perfektní atmosféru. Co mě hodně zklamalo, byly spojené prostory jak pro České, tak Ruské fanoušky. Ne že bych byl nějaký chuligán, ale přesto je nepříjemné, když za vámi sedí ruský fanoušek, který se raduje z gólu svého týmu, a vy jen sklesle sedíte a myslíte, jak byste rádi řvali místo něj.

Utkání bylo trochu zklamáním a skončilo, jak jistě víte, prohrou Česka. I přes to jsme hned po skončení zápasu šli oslavit alespoň náš pobyt do místní restaurace.

Druhý den nás náš kanadský kamarád vzal na prohlídku některých stadiónů, ve kterých se konali závody lyžařů. Poté jsme chtě, nechtě museli jet zpátky na letiště a letět domů.

I když náš tým prohrál, tak jsme si to ve Vancouveru opravdu užili a můžeme všem jenom doporučit. I když dva dny není mnoho, nebudete litovat.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*