Nezařazené

Dubaj – jarní dovolená

Dubaj alias „Ráj pro turisty“

Dubaj, je čím dál více využíván Českými turisty, kteří si rádi zaplatí za luxus, který tu díky bohatým ropným magnátům opravdu najdete. Tento stát a hlavně stejnojmenné město Dubaj, jsou nepřetržitě moderně přestavována. Proto tu najdete nejlepší architektonické kousky v celém světě!

Ubytovali jsme se v přepychovém hotelu Burj Al Arab. Hned z počátku jsme byli uneseni! Do hotelu nás vezli Rolls – Roycem, nebo jsme mohli využít možností dopravit se do hotelu pomocí lodě, nebo vrtulníku. Tento hotel je také největším na světě a je ve tvaru plachetnice. Všechno v hotelu je posázeno 24 karátovými diamanty a vše je krásně pozlaceno. Nebojte se, diamanty nikdo neukradne, protože hotel má skvěle udělaný kamerový systém, takže nehrozí, abyste něco odcizili!

Možností k „vyblbnutí“ jsme měli spousty. Vedle hotelu se nacházely krásná golfová hřiště, nebo malé stadiónky pro fotbal. Další možností je, si objednat potápěcí kurzy a můžete se potopit do nádherného světa pod mořem. My jsme využili možnost si zajezdit na kolech po cyklistických trasách po celém Dubaji. Mohu doporučit. Pěkně si zasportujete a uvidíte krásy, které v sobě Dubaj skrývá.

Každý, kdo navštíví Dubaj, musí navštívit jeho trh. To jsme také udělali a rozhodně jsme nelitovali. Před námi se otevřelo království, ve kterém jsme mohli nakoupit koření, elektroniku, dobové šaty atp. Vše co potřebujete, zde hravě naleznete.

Dalším turistickým cílem je záliv Dubai Creek, po kterém se můžete projet, nebo se můžete jen tak procházet po písčitých plážích.

Sice jsme za dovolenou utratili kolem sedmdesáti tisíc, ale rozhodně jsme nelitovali. Za ty peníze to rozhodně stálo! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*