Nezařazené

Dovolená v Tunisku na Djerbě

pro někoho, kdo má rád pláže a krásné moře a nesnáší davy lidí okolo sebe.

Přemýšleli jsme s přáteli, kam se vydat na letní dovolenou a mě hned napadl ostrov Djerba v Tunisku. Nejenom, že je velmi podceňovaným letním letoviskem a tím pádem zde nebude mnoho turistů, ale také v něm dominuje kvalitní a nádherná příroda, krásné pláže, krásné moře a levné hotely.

I když se tomuto ostrůvku říká „Nuda na zemi“, opravdu to není pravda. Je sice fakt, že celý ostrov jsme s přáteli projeli na skútrech skrz na skrz za pouhý jeden den, ale zase jsme potkali vlídné lidi, projeli se krásnou přírodou, potkali zajímavá zvířata a to za velmi nízké ceny. Ceny benzínu jsou zde velmi příznivé, za litr benzínu do skútru jsme dali asi jenom patnáct korun a kolem každého domu, okolo kterého jsme projeli, nás s nadšením vítali a nabízeli nám občerstvení s pozváním do svých domovů na kus řeči. Někdy jsme si vyslechli zajímavé a strašidelné historky o ostrově a pak se nám v noci celkem zajímavě jelo zpátky do hotelu.

Výhodou je, že na Djerbě je pořád hezky a voda se sem musí dovážet z okolních ostrovů, protože zde vůbec neprší. Zajímavostí také je, že domy zde nesmějí být větší, než palmy, které zde hojně rostou.

Hotely jsou zde opravdu luxusně vybaveny, a když říkám luxusně, myslím opravdový luxus. Zlaté sociální zařízení, bazény, tobogány v blízkosti moře, možnost zapůjčení vodních a silničních skútrů a mnohem více, za takové ceny, za které byste ani v Česku dovolenou nepořídili. Celkově mě dovolená stála dvacet tisíc, a kdybych jel nikam jinam a měl stejný servis jako tady, tak rozhodně platím kolem sta tisíc. Pokud chcete tip na skvělou dovolenou, která vás nezklame, pak ostrov Djerba vás přímo volá! Mohu jenom doporučit.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*