Dovolená v Tunisku na Djerbě

pro někoho, kdo má rád pláže a krásné moře a nesnáší davy lidí okolo sebe.

Přemýšleli jsme s přáteli, kam se vydat na letní dovolenou a mě hned napadl ostrov Djerba v Tunisku. Nejenom, že je velmi podceňovaným letním letoviskem a tím pádem zde nebude mnoho turistů, ale také v něm dominuje kvalitní a nádherná příroda, krásné pláže, krásné moře a levné hotely.

I když se tomuto ostrůvku říká „Nuda na zemi“, opravdu to není pravda. Je sice fakt, že celý ostrov jsme s přáteli projeli na skútrech skrz na skrz za pouhý jeden den, ale zase jsme potkali vlídné lidi, projeli se krásnou přírodou, potkali zajímavá zvířata a to za velmi nízké ceny. Ceny benzínu jsou zde velmi příznivé, za litr benzínu do skútru jsme dali asi jenom patnáct korun a kolem každého domu, okolo kterého jsme projeli, nás s nadšením vítali a nabízeli nám občerstvení s pozváním do svých domovů na kus řeči. Někdy jsme si vyslechli zajímavé a strašidelné historky o ostrově a pak se nám v noci celkem zajímavě jelo zpátky do hotelu.

Výhodou je, že na Djerbě je pořád hezky a voda se sem musí dovážet z okolních ostrovů, protože zde vůbec neprší. Zajímavostí také je, že domy zde nesmějí být větší, než palmy, které zde hojně rostou.

Hotely jsou zde opravdu luxusně vybaveny, a když říkám luxusně, myslím opravdový luxus. Zlaté sociální zařízení, bazény, tobogány v blízkosti moře, možnost zapůjčení vodních a silničních skútrů a mnohem více, za takové ceny, za které byste ani v Česku dovolenou nepořídili. Celkově mě dovolená stála dvacet tisíc, a kdybych jel nikam jinam a měl stejný servis jako tady, tak rozhodně platím kolem sta tisíc. Pokud chcete tip na skvělou dovolenou, která vás nezklame, pak ostrov Djerba vás přímo volá! Mohu jenom doporučit.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *