Nezařazené

Dovolená v Řecku na ostrově Kos

Chtěl bych se v tomto článku s vámi podělit o svoje zážitky.

S přítelkyní jsme se rozhodli, že si uděláme toto léto netradiční romantickou dovolenou. Z tohoto důvodu, jsme si vybrali nádherný sopečný ostrov Kos v Řecku. Ubytovali jsme se v nádherném, pětihvězdičkovém hotelu poblíž brány Porta tou Forou.

Hned první den, jsme se vyrazili podívat na muzeum starověkých vykopávek, které jsme měli asi pět minut cesty od hotelu, hned pod branou Porta tou Forou a v muzeu se přenesete časem do Antické agory.

V okolí našeho hotelu bylo mnoho barů a heren. Trochu jsem měl z toho z počátku strach, protože co si budeme povídat, agresivní opilci jsou v každé zemi, ale na ostrově Kos, jako by neexistovali! Herny zavírali ve dvanáct hodin a bary kolem třetí hodiny ráno. Na tomto malebném ostrově lidé opravdu berou alkohol, jako zpestření života a neopíjí se do němoty. Vidíte zde klasické starousedlíky s Whiskou na stole a kouřícím doutníkem v puse. Někteří Čechové by si z nich mohli vzít příklad!

 Je pravda, že na ostrově Kos je trochu draho. Pivo zde stojí po přepočtu kolem 79,-Kč a za večeři, či oběd dáte 4-5€, ale jídla jsou chutná a za tu cenu opravdu stojí.

Pokud chcete zažít opravdový relax , pak musíte zajet k termálnímu prameni Agios Fokas, který nabízí dokonalé koupání a skvělé masáže.

 Po masážích jsme se zajeli podívat na nejvyšší horu Kosu a to Mt.Dikeos v pohoří Dikeos. Opravdu nádherná příroda, kterou můžu všem doporučit. Krásné scenérie hor a jako bonus se při jízdě na horu můžete seznámit s různými původními řemesly, jako je chování ovcí a koz, pěstování vína, výroba tabáku, pěstování oliv atp.

Další opravdový relax je poklidné ležení na pláži u Egejského moře. Pláže jsou krásně písčité a nikde ani živáčka. Také jsme si zapůjčili vodní skútry, na kterých jsme se vyblbli dosytosti.

Velkou výhodou je, že na Kosu není poznat hektický život. Všechno zde plyne pomalu, v míru a klidu. Pokud chcete romantickou dovolenou se svojí přítelkyní/manželkou, na kterou chcete vzpomínat, pak je Kos tím pravým místem pro vás.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*