Nezařazené

Dovolená v Calellu Španělsko

Calella – malý zázrak Španělska

Calella je jedno z nejvyhlášenějších středisek v celém Španělsku i na světě. O tomto faktu, jsme se chtěli na vlastní oči přesvědčit. Po naší týdenní dovolené v tomto ráji pro turisty, můžeme říci, že je jeho věhlas opravdu zasloužený.

Hned po příletu na nás čekal nádherně vybavený, šesti-hvězdičkový hotel. Ubytovali jsme se a nechali se unášet krásou staré architektury, která byla čerstvě zrestaurována. Po pár hodinách jsme se vypravili obhlídnout pláže. Před námi se objevily malé skvosty přírody. Pobřeží Costa del Barcelona (Někdy uváděno jako Costa del Maresme) se chlubí padesáti kilometry jemně písčitých pláží s dokonale čistým mořem. Opravdu nás uchvátili, hlavně díky hojnosti barů na plážích a u nich krásně připravených posezeních.

Servis hotelu byl jedinečný a díky nim jsme zažili spoustu hodin zábavy sportováním na vodě, i v ní. Tradičně jsme také pár hodin strávili u plážového volejbalu.

Překvapil mě klid v Calellu. I když je to vyhlášené středisko, turisté se zde lehce „ztratí“ a proto máte opravdový klid po celou dovolenou.

Všude na vás dýchá stará nostalgie, ale nebojte se. Nemusíte celou dovolenou „lozit“ po památkách. Pokud máte rádi malé a útulné bary, nebo kavárny, pak Calello má co nabídnout. V centru střediska naleznete nádherné kavárny a přepychové bary.

Doporučuji při vaší dovolené navštívit město Barcelona. Opravdu překrásné město s plno památkami a bujarým nočním životem. Pokud máte rádi tanec, stejně jako my, pak vám doporučuji navštívit vyhlášené taneční bary Bob´s, Tourisme 35 a Avenue. Zažili jsme v nich opravdu nevšední zážitky. Něco takového v ČR, ani nikde jinde nezažijete.

Calella je opravdu rájem pro turisty. Velice se nám tu líbilo a uvažujeme letos jet znova.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*