Nezařazené

Dovolená na Slovensku

Dovolená na Slovensku

Jelikož jsme již dlouho s rodinou nebyli na dovolené, tak jsme se letos rozhodli, že konečně někam vyrazíme. Začali jsme přemýšlet kam by bylo nejlepší vyrazit a tu se objevil táta s nějakým prospektem. Hned jsme byli všichni zvědaví co se bude dít, načež nám táta oznámil, že bychom mohli jet na Slovensko. Hned mi bylo jasné proč navrhnul zrovna Slovensko. Jelikož se tam člověk bezproblému domluví a nemusí se učit cizí jazyk a co se týče mne já nebyl proti.

Slovensko (celým jménem Slovenská republika) je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Slovensko hraničí s Českem (252 km) a Rakouskem (91 km) na západě, s Maďarskem (677 km) na jihu, s Ukrajinou (97 km) na východě a s Polskem (444 km) na severu. Slovensko je členskou zemí Evropské unie, NATO a OSN.

Vyrazili jsme hezky koncem června, aby nebylo příliš velké horko a ani chladno. Nejhorší byla snad ta cesta. Ještě, že jsme si jí zpříjemnily zastavováním na různých zajímavých místech ČR, dokonce jsme i dvakrát přespali. Bylo to fajn, aspoň člověk neseděl 8 hodin v autě ba i déle. Když jsme konečně dorazili na místo, tak jsme se ubytovali v krásném penzionu v klidném prostředí kousek od Liptovského Mikuláše. Hned druhý den jsme vyrazili obhlédnout okolí a zjistit ještě nějaká zajímavá místa, kam bychom se mohli podívat, krom těch co jsme měli již předem naplánovaných. Navštívili jsme třeba Tatralandii – obrovský aquapark nebo Tatranské ledové jeskyně, bobovou dráhu a mnoho dalšího.

Určitě bych se tam opět vrátil, protože si myslím že Slovensko je nádherná zem, která má co nabídnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*