Nezařazené

Dovolená na ostrově slunce – Rhodos

Sluneční ostrov Rhodos

Tento skvost, který je vzdálený asi deset kilometrů od tureckého pobřeží se nachází v Egejském moři. Díky dobám minulým, kdy byl Rhodos hlavní obchodní špičkou, jsou na něm dodnes zachovány nádherné staré stavby a naleznete zde spoustu tajemných příběhů a hodně historie.

Pokud máte rádi skvostnou přírodu, pak vám doporučuji navštívit tzv. „Údolí motýlů“, ve kterém se v letním období páří statisíce motýlů a pro děti by to mohlo být zpestření dovolené. Také zde naleznete nádherné, červené růže. Ne nadarmo se tomuto ostrovu říká ostrov Slunce a Červených růží.

Pokud máte rádi historii, pak musíte navštívit jeden ze sedmi divů světa, kterým je kolos Rhodský.

Po celém ostrově naleznete minimum moderních staveb. Všechny domy jsou i dnes stavěny starým stylem a jsou povětšinou stavěny z kamene. Tím se z Rhodosu stává ideální místo pro romantické dovolené. Ani není divu, že mnohé cestovky mají Rhodos pro líbánky na prvním místě.

Potěším všechny rybáře, kteří by si chtěli na Rhodosu zalovit. Rybaření je zde takřka neomezené a harpunovat můžete už od devadesáti metrů od pláže. Až na vzácné ryby, které najdete vypsané v letáčku, si můžete ulovit takřka cokoliv. Někdy je jako turistická atrakce udělaná soutěž, kdy jeden z pořadatelů soutěže chodí po pláži a svolává rybáře. Poté se postaví do jedné lajny u začátku moře a po odstartování se snaží do hodiny chytit co největší rybu. První vítěz dostane svojí rybu vypreparovanou s povolením vzít si jí domů a nějaké další suvenýry.

Rhodos je také ideální pro rodiny s dětmi. Nachází se zde mnoho turistických středisek striktně zaměřených na rodiny s dětmi. Najdete zde i místa, kde je mělko i devadesát metrů od pláže, takže se nemusíte bát, že by se vám dítě utopilo.

Pokud hledáte krásnou dovolenou v malém ráji na zemi, pak Rhodos určitě naplní vaše touhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*