Nezařazené

Dovolená na Maltě

Malá zemička ve středozemním moři

Mnozí Evropané si myslí, že pokud jedou na dovolenou u moře, tak musí mít písčité pláže a křišťálově čisté moře. Ano na Maltě naleznete nádherné křišťálově čisté moře, ovšem písčité pláže jsou zde minimálně, a pokud na nějakou natrefíte, tak většinou je narvaná k prasknutí turisty. Je to nepochopitelný fakt, protože daleko lepší pláže jsou oblázkové a to z pár celkem podstatných důvodů:

  1. Písčité pláže při zvýšeném větru foukají písek na vaše oblečení, či na místo, kde ležíte.
  2. Písek není tak dobrý izolant tepla, jako oblázky. Není nic lepšího, než když vylezete z chladnějšího moře a stoupnete na celkem příjemně rozpálené oblázky.
  3. Pokud jste blízko moře, pak máte nohy znečištěné pískem, to se u oblázků nikdy nestane.
  4. V oblázcích nikdy nenaleznete střepy a podobné nebezpečné věci, které po sobě zanechávají bezohlední turisté.
  5. Proto mi věřte, že lepší než písčité pláže, jsou pláže oblázkové, které jsou na Maltě takřka všude.
  6. Moře je na Maltě nejteplejší v červenci a v srpnu. Ke konci srpna se začíná ochlazovat, ale nebojte se. Jedná se o úbytek jednoho stupně za dva týdny, což je velmi dobré.
  7. Na Maltě je taky velice oblíbený fotbal. Fotbalová hřiště jsou na dobré úrovni a povětšinou jsou volně přístupná, takže pokud jedete na dovolenou s přáteli, pak si nezapomeňte přibalit sebou kopačák.
  8. Na Maltě působili rytíři řádu Svatého Jana, kteří tu zanechali nádherné kostely a překrásné hradby. Jako suvenýr z dovolené si většina turistů odváží stříbrný maltský kříž, který je k dostání takřka všude a je i ve znaku Malty.

Pro milovníky bujarého nočního života doporučuji navštívit hlavní město Vallettu, které nabízí zábavu mladým, tak kulturní vyžití starším.

Zajímavost na konec

Pokud hledáte práci, pak na Maltě jí je spousta. Po vstupu do Evropské Unie Malta připravila zákon, ve kterém říká, že každý občan EU může svobodně a bez rizika pracovat na Maltě. Nepotřebujete k tomu hromadu papírů. Stačí si zajít na velvyslanectví Malty a zažádat si o pracovní povolení. Malta se nechala slyšet, že tento zákon bude platit do té doby, než začne ovlivňovat obyvatele Malty.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*