Nezařazené

Dovolená na Kapverdských ostrovech

Jako první jsme si vybrali severovýchod Kapverdských ostrovů – Pedra Lume. Zde se nachází prý nejkrásnější místo v celých Kapverdských ostrovech a to mohu jen s chutí potvrdit. Solný důl s jezerem je opravdu překrásné místo. Můžete si také nabrat „údajnou“ léčivou vodu z jezera, která díky vysoké koncentraci soli má prý blahodárné účinky na poranění kůže, hojí rychleji rány a vyhlazuje jizvy. Popravdě, když jsem viděl malé dítě, které se do této vody vyčůralo, tak mě přešla chuť cokoliv si nabírat a ještě si to patlat na rány. Někdy by rodiče měli svoje děti pořádně potrestat, tato nehoráznost mě vytočila z míry a musel jsem se uklidnit na tamních lehátkách okolo jezera.

Druhý den jsme vyrazili na „ráj zamilovaných“ Ostrov Sal. Opravdu je zde nádherná příroda, krásné pláže a čisté moře. Zábava zde končí až ráno. Je to dosti živý ostrov a příjemně mě překvapilo, že opilce tu nenajdete. Všichni tančí, dovádí, ale jsou jen minimálně napití. Což je pro zamilované, určitě uvítání hodné.

Další den jsme se vydali na největší horu Kapverdských ostrovů, která měří 1979 m a jmenuje se Topo de Coroa. Nachází se na ostrově Santo Antao, který je vyhlášen díky spoustě nerovností terénu a díky hojnosti hor. Každý kdo má rád lezení po horách by určitě neměl vynechat Santo Antao.

Jako další ostrov, jsme navštívili Sao Vincente. Už podle názvu, je jasné, že jde o hudebně založený ostrov. Také se zde koná velmi známý a populární hudební festival Baia das Gatas. Někdy se tomuto ostrovu říká „Hlavní město kultury portugalsky mluvících zemí“.

Na závěr naší dovolené jsme navštívili ostrov Boa Vista ( V překladu „Krásný výhled“), který je vyhlášen pro svoje pouště. Naleznete zde nádherné duny, překrásné pláže a také oázy s palmami. Také je tento ostrov vyhlášen pro vysokou populaci mořských želv a také díky tradiční hudbě.

Nádherná dovolená, plná tajemných dun, jezer a krásné přírody. Pokud chcete netradiční dovolenou, plnou poznání, pak se vydejte na Kapverdské ostrovy.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*