Nezařazené

Dovolená na Baleárských ostrovech

Španělské Baleárské ostrovy

Španělsko je nádherná a exotická země. Mnozí ji znají díky její historii, někteří díky nádherným ostrovům a překrásným ženám. Ať tak, či onak, pokud máte dostatek peněz, pak krásnější dovolenou než na Baleárských ostrovech jen stěží zažijete.

Ibiza

Pokud jste hráli nějaké závodní hry jak na počítači, tak na playstationu, pak určitě znáte závodně proslulou Ibizu. Jedná se o krásný ostrov, který se pyšní svými sto šedesáti tisíci obyvateli. Jedná se o třetí největší ostrov Baleár a hlavním městem je Eivissa. Ibiza je velmi hornatý ostrov, který se chlubí nádhernou přírodou, úzkými silnicemi a chodníky a nádhernou maurskou architekturou.Nádherné jsou písčité pláže, které spolu s lagunami tvoří nezapomenutelnou atmosféru. Ibiza je rozhodně ideální destinací pro líbánky, hlavně díky romantické atmosféře, která je takřka všude, kam se podíváte.

Menorca

Menorca leží asi čtyřicet jedna kilometrů severně od ostrova Mallorca. Jedná se ostrov s bujnou vegetací pyšnící se titulem druhého největšího ostrova Baleár. Hlavním městem je Mahón. Rozhodně ho doporučuji navštívit. Jedná se o krásné město, které je vsazeno mezi bujnou vegetaci, a lidé tu žijí v souladu s přírodou. Všude je čisto a dýchá na vás klidná, ničím nerušená atmosféra. Menorca je velmi hledaným místem potápěči. Hlavně díky krásnému, průzračnému moři s hojností exotických ryb a velkým počtem korálových útesů. 

Formentera

Tento ostrov se nachází poblíž Ibizy a dostupný je také pouze z Ibizy. Na celém ostrově nenaleznete žádné letiště. Tento ostrov je velice navštěvován tzv. cestovateli samotáři, protože se jedná o velmi krásný, ale velmi opomíjený ostrov Baleár. Nejsou zde moc vyhlášená letoviska, a i proto turisté dávají přednost jiným ostrovům Baleár, jako je například Mallorca. Pokud chcete být na dovolené samy, pak sázka na Formenteru je jasná výhra.

Mallorca (česky Malorka)

Tento přenádherný a největší ostrov Španělska i Baleár se pyšní rozlohou 3648 km2. Jeho hlavním městem je velice známá Palma de Mallorca. Díky 12 miliónům turistů za sezónu je jasné, že Mallorca je velmi žádanou destinací. Díky krásným vinicím a dobrému vínu se sem každoročně sjíždějí na rekreaci největší specialisté vín, ale také na různé soutěže. Díky faktu, že se Mallorcu snažili dobýt jak Maurové, tak Římané, zde nalezneme mnoho památek a mnoho krásných kostelů, které jsou svou architekturou jedinečné. Na Mallorce naleznete opravdový ráj na zemi. Krásné pláže, dokonalé moře, spoustu kulturního a sportovního vyžití. Dle mého názoru se jedná o nejlepší destinaci na světě. Opravdu nepřeháním. Díky své přírodě, třem stům slunečních dnů za rok a přívětivým lidem si na Mallorce najde každý to, co hledá a nemůže se stát, že byste se zde nudili, nebo byste byli znechuceni tím, že vám celou dovolenou prší, nebo je zima.

Ostrovy v Baleárách jsou velmi výjimečné. Někteří tvrdí, že je bůh stvořil jako náznak nebeského ráje. Ať už je to pouhá legenda, faktem zůstává, že krásnější místa než naleznete na Baleárách, nenajdete!
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*