Nezařazené

Divoká cesta za krásami Belehrad

Cesta do městečka Bar

Cestu vlakem z Belehradu do přímořského městečka Bar je lépe absolvovat v noci, protože alespoň nevidíte ty kymácející se pilíře, na kterých leží koleje. Vlak se prodírá údolími, horami a pořád ne a ne spadnout. Člověk by i rád obdivoval krásy přírody, ale oči pořád bloudí k pražcům, které nás ještě čekají, a nekouká z nich nic dobrého.

Raději ani nemyslet na to, že tato cesta potrvá deset hodin. Potkáváme místní, kteří absolvovali trasu nesčetněkrát a poskakování vagonů je vůbec nevyvádí z míry. Jsou přátelští, takže se jim brzo povedlo vnést klid do naší cestovatelské dvojice, i když ne tak zcela. Vydechneme si s kamarádkou až na konci trasy, kdy dostaneme bohatou odměnu, protože černohorské městečko

Bar nabízí všechno, po čem mi srdce prahne. Shazujeme batohy a noříme se do trochu kalné vody, co nám však v té chvíli nedělá starosti. Důležitější je, že se koupeme a zároveň se můžeme dívat na přilehlé pohoří. Tak nějak bych si představoval důchod a docela rád bych do něj nastoupil hned zítra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*