Nezařazené

Cyklistický výlet v Itálii – Sardinie

Sardinie – ráj pro cyklisty

Nejraději jedním na dovolenou do Itálie a kolo si samozřejmě beru s sebou. Nejraději jezdíme s naší cyklo-partou do Sardinie, kde jsou středně obtížné cyklotrasy. Řekl bych, že Sardinie je pro cyklistiku přímo stvořená.

Sardinie (italsky: Sardegna, sardsky Sardigna, Sardinna nebo Sardinnia) je autonomní oblast na jihozápadě Itálie o rozloze 24 090 km², ležící na stejnojmenném ostrově a okolních menších ostrovech ve Středozemním moři. Její břehy omývá Středozemní moře.

Jak už jsem říkal, cyklistika je můj nejoblíbenější sport a vždy se při něm dokonale uvolním a odreaguji. Nejraději jezdím sám. Dokonale si vyčistím hlavu a na všechno zapomenu. Ale když se projíždím na svém kole po Itálii, musím myslet na tu krásnou krajinu, dokonale upravené cyklostezky, parádní trasy pro cyklisty. Sardinii navštěvuji tak pětkrát do roka vždy na týden a vždy se tam rád vracím. Nejlepší je ráno brzy vstát, dát si pořádnou snídani, připravit si na cestu hodně pití, jelikož je opravdu veliké teplo, sednout na kolo a vyrazit.

Sardinie a cyklistika

Ani si nepřipravit cestu, jen jet tak, kam nás nohy nesou. Někde se zastavit, pořídit si hezkou fotku a po chvilce odpočinku v krásně prosluněném odpoledni se vydat na další cestu. Opravdu neznám nic jiného, než-li cyklistickou dovolenou v Itálii, konkrétně na Sardinii. Parádně si zasportujete, odpočinete a nasbíráte nových sil. Do Sardinie se každoročně těším. Za 14 dní vyjíždím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*