Nezařazené

Běžkování – Laponsko ve Finsku

Po úspěšném hledání a prožití výletu, vám mohu konečně sdělit své dojmy.

Je to tak. I sjezdovky jednou omrzí a naše vlast bohužel také. Proto jsme se rozhodli podniknout nějaký výlet, zaměřený čistě na samotu přírody a běžky. Po dlouhém hledání jsme si vybrali cestovku, která dokonale splnila naše představy, a my si mohli vychutnat za 11 950,-Kč skvělou jedenácti denní běžkařskou dovolenou.

Po úmorné cestě trajektem, jsme se konečně dostali do Kilpisjaarvi a poté jsme si nádherně zaběžkovali až do našeho jedenáct kilometrů vzdáleného srubu Saarijarvi. Poté jsme zažili perfektní noc v nádherném srubu a další den jsme měli namířeno do dalšího srubu Meekonjarvi, který byl vzdálen dvacet kilometrů. Z cesty jsme byli přímo unešení. Všichni jsme milovníci přírody a nelehkých terénu a Finsko opravdu splnilo to, co jsme od něho očekávali. Nádherná příroda, perfektní zimní scenérie, no prostě krása.

Další den jsme vyrazili si zaběžkovat na nejvyšší vrchol Finska – Halti, ze kterého je nádherný výhled na Norské hory. Po náročné cestě, jsme byli všichni rádi, že můžeme běžky hodit do koutu a lehnout si do postele. Druhý den ráno, jsme vyrazili do počátečního srubu Saarijarvi. Nebyla to lehká cesta, protože jsme se nechali vyhecovat našim průvodcem, a ten nás vzal nádhernou „zkratkou“. Ano zkratkou musím napsat v uvozovkách, protože celá zkratka měla třicet dva kilometrů. Někteří z nás polomrtví, jsme po úmorných hodinách padli před srub a chvíli rozdýchávali naši úmornou cestu.

Měli jsme zde i sauny, které jsme hojně využívali a velmi se nám líbili. Sruby byly také skvěle vybaveny a cestovka po nás chtěla jen základní výbavu sebou, jakou jsou lyže, rukavice atp., jinak se o vše postarala. Pokud si chcete dát do těla a poznat krásy Finska, pak neváhejte. Nebudete litovat!
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*