Nezařazené

Belgie – Brusel

Choreograf Maurice Béjart belgickou metropoli ohodnotil slovy: ,,Je krásná, aniž by sama oplývala krásou.“ Brusel se pyšní především svou různorodosti v oblasti architektury. Návštěvník zde nalezne budovy ve známých uměleckých stylech, jako je gotika, renesance a baroko. Brusel je označován jako hlavní město Evropy, protože si jej jako své sídlo vybralo NATO a některé instituce Evropské unie.

Doprava

Do Bruselu se dá nejsnáze dostat letadlem, ale ani vlak či autobus nemají s příjezdem problémy. Ubytovat se můžete v moderních i jednodušších hotelech, kterých v Bruselu najdete celou škálu.

Památky

Pokud zavítáte do Bruselu, tak byste se měli podívat na náměstí Grand-Place, na kterém se psaly historické dějiny. Právě na tomto náměstí byli popraveni hrabata Egmond a Hoorn, ale také toto náměstí muselo být téměř celé znova postaveno, protože v 17. století jej nechal Ludvík XIV. odstřelovat. Náměstí je nádhernou podívanou především v noci, kdy celé září do zlatých barev a člověk si při pohledu na ty zářivá světla, připadá jako panovník.

Dalším zajímavým kouskem v Bruselu je bez pochyby model atomu železa – Atomium. Tato stavba, s restaurací v nejvyšším bodu, byla postavena k příležitosti světové výstavy Expo 1958. V tomto roce zde byl i nejrychlejší výtah na světě, do dnes, když jedete nahoru, tak průvodce ve výtahu vám oznámí, že je to nejrychlejší výtah na světě. K tomuto tvrzení dodá i do kdy byl výtah nejrychlejší, ale abyste slyšeli tento rok, tak musíte dokonale ovládat francouzštinu nebo angličtinu, protože průvodce rok spíše mumlá, než zřetelně říká. Samozřejmě Atomium není žádnou výjimkou v Bruselu, a tudíž je v noci osvětleno do zlatova.

Tržiště

Při návštěvě v Bruselu, jsme úplně náhodou narazili na trh se starožitnostmi, který se nachází na Place du Grand Sablon. Později jsme se dozvěděli, že zde probíhali bleší trhy a člověk nikdy nevěděl, na jakou veteš může narazit. Bohužel v nynější době zde obchodují se starožitnostmi především profesionální obchodníci, kteří mají velmi drahé až předražené kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*