Nezařazené

Báječné lyžování ve Francii

Sjezdovky ve Francii jsou lepší

Osobně jsem vyzkoušel už několik sjezdovek v různých státech, například v Itálii a Rakousku, ale do Francie se vracím nejraději. Francie a lyžování, popřípadě snowbording je snad nejlepší kombinace, které pro zimní sporty může být.

Na tenhle „trip“ s kámošem jsem se hodně dlouhou dobu těšil. Konečně vypadneme z města, vyčistíme si hlavu z práce a od dalších problémů, které jsem si za tu dobu, co jsme byli ve Francii lyžovat opět nastřádali. Byla to samozřejmě čistě pánská akce, takže jak se říká – bez bab. Občas je moc fajn odpočinout si od našich drahých poloviček a vyčistit si hlavu ve Francii na prkně.

snowboarding alpy francie

Alpy (německy Alpen, francouzsky Alpes, rétorománsky Alps, italsky Alpi, slovinsky Alpe) jsou rozsáhlým evropským pohořím. Název „Alpy“ resp. francouzský a latinský název „Alpes“ pravděpodobně pochází z latinského albus (bílý) nebo altus (vysoký). Dalším možným vysvětlením je keltský výraz „alp“, který označuje vysoké pohoří.

Celkem nás jelo šest, pět na snowboardu a jeden lyžař, který chce okusit právě ve Francii snowboard a trošku více se na něm naučit. Podle mého na tom nic moc k naučení není, ale pro zarytého lyžaře přechod ze dvou prken na prkno jedno může být docela problém. Ale co, sjezdovky jsou velice kvalitní a upravované, takže si najdeme nějakou odlehlou a tolik nenavštěvovanou sjezdovku a trošku ho naučíme. Ať nás jede příště mikrobus plný snowboarďáků. Ubytování, sjezdovky a celý týden ve Francii byl naprosto dokonalý. Už se těším, až se zase s kamarádama sbalíme a vypadneme, příště už jako šestice snowboarďáků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*